lo.trzebinia@gmail.com

32 612 22 01

Facebook

YouTube

Życie ludzkie jest najważniejsze - postawa uczniów naszego Liceum wzbudza szacunek.

Dodano

Dzięki odpowiedzialności, właściwej reakcji uczniów naszej szkoły na zasłabnięcie człowieka obok przystanku "Mały Rynek" w Trzebini, udało się sprawnie przeprowadzić akcję ratunkową i wezwać karetkę pogotowia.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nasi uczniowie jako jedyni wśród oczekujących na przystanku ludzi, zainteresowali się stanem zdrowia leżącego człowieka i zareagowali.
Tymczasem każdy ma obowiązek udzielić pomocy osobie, która znajduje się w sytuacji zagrażającej jej zdrowiu lub życiu. Osoba będąca świadkiem takiej sytuacji, jest zwolniona z obowiązku udzielenia pomocy, tylko wtedy, gdy wiązałoby się to zagrożeniem jej życia lub narażałoby ją na ciężki uszczerbek zdrowia.
Więcej informacji na temat zdarzenia, które miało miejsce 2 grudnia br:
https://chrzanow.centrummiasta.pl/uczniowie-pomogli-lezacemu-mezczyznie/

Wróć