lo.trzebinia@gmail.com

32 612 22 01

Facebook

YouTube

Zajęcia w ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego

Dodano

W dniach: 20 i 25 maja 2021 r., klasy: "I a", Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz "II d", Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych - w ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego, wzięły udział w zajęciach na terenie jednostki wojskowej 11. Małopolskiej Brygady WOT w Krakowie oraz 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie.
W trakcie zajęć kadeci doskonalili swoją wiedzę na temat budowy i przeznaczenia broni strzeleckiej, działania żołnierza w różnych sytuacjach taktycznych, prawidłowego zachowania się podczas wystąpień indywidualnych i zbiorowych - zwroty w miejscu oddawania honorów, marsz krokiem zwykłym i defiladowym.
Uczniowie mieli pierwszą możliwość zapoznania się z budową oraz wyposażeniem strzelnicy kontenerowej. Na następnych zajęciach oddadzą swoje pierwsze strzały. Koniec był doskonałą okazją do czyszczenia broni i wnikliwej kontroli przez żołnierzy. Pierwsi kadeci otrzymali pochwały z bardzo dobrej znajomości budowy broni oraz perfekcyjnej czystości.
To ostatnie zajęcia w miesiącu maju. Od 24.05.2021 r., klasa II d rozpoczyna tygodniowy poligon w Krakowie na Ośrodku Szkolenia Poligonowego "PASTERNIK" w Krakowie.

Zdjęcia wykonał Marek Kuchta

Wróć