lo.trzebinia@gmail.com

32 612 22 01

Facebook

YouTube

Wojskowy Dzień Szkoleniowy - 8.10.2021 r.

Dodano

Za nami kolejny Wojskowy Dzień Szkoleniowy. Kadeci z Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w dniu 08.10.2021 r., w swojej jednostce patronackiej 6-go Batalionu Dowodzenia w Krakowie, odbyli kolejne zajęcia.
Dla klasy III D były to już ostatnie zajęcia przed egzaminem, który odbędzie się w dniu 18.11.2021 r. Dla klasy III B były to kolejne zajęcia w ramach cyklu kształcenia klas certyfikowanych.
Na dzisiejszych zajęciach przeprowadzono zajęcia z resuscytacji krążeniowo - oddechowej, musztry zespołowej, technik pokonywania terenu i przeszkód terenowych oraz elementów walki w bliskim kontakcie.
Klasa III D doskonaliła swoje umiejętności przed egzaminem z zakresu szkolenia strzeleckiego, umiejętności taktycznych, zasad wzywania pomocy medycznej na polu walki oraz ćwiczeń z musztry.
Za miesiąc czeka ich najważniejszy dzień w całym okresie szkoleniowym na terenie jednostki wojskowej. Będą zdawać przed komisją wojskową swój pierwszy egzamin praktyczny i teoretyczny. Od niego bowiem w znacznym stopniu będzie zależało uzyskanie certyfikatu, wydawanego przez Biuro ds. Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Wróć