lo.trzebinia@gmail.com

32 612 22 01

Facebook

YouTube

Szkoła Pamięta

Dodano

W dniu 28 października 2021 r., w ramach corocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki - "Szkoła Pamięta", Kadeci Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini po raz trzeci wysprzątali trzy pomniki ofiar II Wojny Światowej oraz zapalili znicze.

29 października 2021 r., w kolejnym dniu akcji Szkoła Pamięta, jak również w związku ze zbliżającymi się obchodami święta Wszystkich Zmarłych, młodzież klas mundurowych oddała honor patriotom poległym w obronie naszej ojczyzny. Szczególny apel odbył się przy tablicy pamiątkowej ks. Mariana Luzara "Czarnego Kruka", który poległ 13.09.1939 r. niosąc pomoc rannym w trakcie nalotu niemieckiego na dworcu w Równem. Jest on patronem wszystkich klas mundurowych. "Czarny Kruk" był postacią o wielkiej charyzmie, inteligencji, ale również bogatej wiedzy i umiejętności zjednywania pokoleń. Ks.hm. Marian Luzar był zawsze wierny hasłu ”Ojczyzna, Nauka i Cnota" oraz wartościom: Prawda, Dobro i Piękno. Dla młodych ludzi to wielki Autorytet, za którego mottem: „Słowa bez czynów, bez potwierdzenia ich uczynkami, nic nie znaczą”, podążają. Wydarzeniom towarzyszyli nam także przedstawiciele Stowarzyszenia Luzarczycy.
Czuwaj!

Link do filmu na FB Liceum: Apel przy pomniku Ks.hm.Mariana Luzara

W ramach ogólnopolskiej akcji #Szkoła Pamięta grupa dziennikarska zaprezentowała na ściennej gazetce postać Ks.hm. Mariana Luzara - Patrona Klas Mundurowych LO Trzebinia.

Zdjęcia wykonał:
p. Marek Kuchta

 

 

Wróć