lo.trzebinia@gmail.com

32 612 22 01

Facebook

YouTube

Strzelnica laserowa w LO Trzebinia

Dodano

W dniu 17.12.2019 r., w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini otwarto strzelnicę laserową.
Na potrzeby strzelnicy zaadaptowano jedną z sal lekcyjnych.
Pomieszczenie strzelnicy jest wyciszone pianką akustyczną, wyposażone w 4 stanowiska strzeleckie z możliwością strzelania z pozycji stojącej, klęczącej oraz leżącej.
Treningi strzeleckie można prowadzić strzelając do typowych tarcz wojskowych oraz strzelectwa sportowego z odległości 5 - 25 metrów. Strzelnica wyposażona jest w 4 karabiny typu AK47, 4 Glocki wz 19 z niewidocznymi znacznikami oraz po jednej sztuce AK47 Glock oraz karabinu G36 ze znacznikiem czerwonym.
Możliwości strzeleckie to 40 wariantów tarcz strzelnicy w każdym po kilka lub kilkanaście różnych modyfikacji.
W otwarciu strzelnicy laserowej udział wzięli: w-ce Starosta Powiatu Chrzanowskiego, Burmistrz Miasta Trzebini, Wizytator Kuratorium Oświaty, Komendant WKU Oświęcim, przedstawiciele jednostek wojskowych współpracujących z Liceum tj. 5 i 6 Batalionu Dowodzenia z Krakowa, Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie, przedstawiciele Zakładu Karnego w Trzebini oraz Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.
Jest to pierwsza taka strzelnica w województwie małopolskim.
Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu pracowników LO Trzebinia, młodzież liceum (aktualnie 181 uczniów, w tym 96 w klasach mundurowych) otrzymuje możliwość treningu strzeleckiego i obycia z bronią, na miejscu - w budynku szkoły.

Zdjęcia wykonał Marek Kuchta

Wróć