Mistrzyni Oyama Karate, uczennicą Naszego Liceum

Dodano

Oliwia Nowakowska, uczennica klasy I a, ma na swoim koncie wspaniałe sukcesy sportowe w wymagającym nie tylko sprawności fizycznej, ale także niezwykłego hartu ducha, stylu karate pełnokontaktowego - Oyama Karate.
Oliwia, która trenuje w Zagłębiowskim Klubie Oyama Karate, z siedzibą w Sosnowcu, podzieliła się z nami informacjami o swoich sukcesach:
"Pierwsze zawody na jakie pojechałam w tym roku odbyły się 29 maja, w Wolbromiu. Zawody odbywały się konkurencji kata i kobudo. Kata to technika a kobudo technika z bronią (kijem i tomfami). Startowałam w kategorii 14-16 lat.W konkurencji z bronią wykonywałam kata numer 1 z kijem i numer 1 z tomfą, natomiast w konkurencji bez broni kata 1,2,3,4 oraz 5. W kobudo zajęłam I miejsce w Polsce a w kata bez broni II miejsce. Następne zawody jakie się odbyły to były zawody klubowe w Chrzanowie, które odbyły się 12 czerwca br. Na tych zawodach również startowałam w dwóch kategoriach (kata, kobudo). W kata zajęłam III miejsce (przez pomyłkę w fabule), a w kobudo II miejsce.
Następne i ostatnie już zawody, w których startowałam, to zawody o Puchar Burmistrza Andrychowa i odbyły się 13 czerwca br. Zawody te były z walk kumite. Startowałam tam w kategorii wiekowej 14 - 16 lat, do 50 kg. Pierwszą walkę przegrałam, a drugą wygrałam zajmując tym samym III miejsce."

Gratulujemy talentu i zdobytych pucharów oraz życzymy kolejnych sukcesów!