lo.trzebinia@gmail.com

32 612 22 01

Facebook

YouTube

11 Listopada - Święto Odzyskania Niepodległości i ślubowanie klas mundurowych

Dodano

W tym ważnym dla naszego Liceum dniu świętowaliśmy 103 rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości.
Uczniowie naszej szkoły swoją obecnością na Eucharystii chcieli wyrazić wdzięczność Bogu za dar wolności i wyrazić pamięć o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
W tym dniu, 83 kadetów z klas oddziałów przygotowania wojskowego składało ślubowanie. Dla uczniów było to wielkie przeżycie, gdyż w umundurowaniu chcieli ślubować wierność służbie Polce przez naukę i pracę.
Podczas uroczystości odczytano również Apel Poległych. Dyrektor Liceum, w imieniu całej społeczności szkoły złożył wieniec przy pomniku Trzebińskich Bohaterów Wojen, Bitew i Walk na Różnych Frontach oraz Ofiar Represji Systemów Totalitarnych.
Przeprowadzono także musztrę paradną.

Wróć