lo.trzebinia@gmail.com

32 612 22 01

Facebook

YouTube

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Dodano

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Choć kolejny, to dla naszej społeczności szkolnej pierwszy w nowej rzeczywistości. Szkoła choć zmieniła nazwę i zmienił się organ prowadzący, to jednak miła i niepowtarzalna atmosfera wciąż panuje niezmiennie na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych. Z pewnością nowy rok przyniesie wiele nowych doświadczeń i związaną z nimi cała paletę wrażeń. Życzymy wszystkim: uczniom, całemu gronu pedagogicznemu, z panią dyrektor Ewą Wrzeszcz na czele oraz pracownikom szkoły - siły, wytrwałości i radości z osiąganych celów.

Czytaj więcej

Lista podręczników na rok szkolny 2011/2012

Dodano

W załączniku znajduje się lista podręczników jakie obowiązują w roku szkonym 2011/2012 w naszym liceum.
Podręczniki na rok szkolny 2011/2012

Czytaj więcej

XIII Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy w Języku Shakespeare’a, który odbył się 7 kwietnia w Libiążu

Dodano

Nasze koleżanki w maju ruszają na podbój regionu , bo będą nas reprezentowały w eliminacjach regionalnych 24 maja w Zabrzu.
GOOD LUCK !
Z recytatorkami pracowała anglistka Wioletta Piotrowska.

Czytaj więcej

OSTATNIE POŻEGNANIE

Dodano

Pani Dyrektor, na biurku w gabinecie zostały jeszcze Pani ulubione drobiazgi, rozpoczęte pisma, piętrzą się dokumenty czekające na podpis. Żadna ze spraw niezałatwionych tutaj – tam, gdzie jest Pani teraz, nie jest istotna.
Trudno o kimś, kogo znało się tyle lat, mówić w czasie przeszłym. Była Pani dla nas, swoich pracowników i uczniów, oparciem i w każdej sytuacji mogliśmy na Panią liczyć, razem przeżywać radości i smutki, zarówno te osobiste, jak i zawodowe; wspierała Pani nasze dążenia i plany, pomagała realizować marzenia; w ostatnich, tak trudnych miesiącach dla szkoły, była Pani gwarantem stabilizacji i pewności, że wszystko dobrze się skończy.
Dziękujemy i przyrzekamy – zrobimy wszystko, żeby była Pani z nas dumna i z satysfakcją patrzyła na swój ogólniak. ,,Ci, których kochamy, nie odchodzą, ale żyją w naszej pamięci”.
latego Pani jako osoba mądra, wrażliwa, otwarta na świat i ludzi nie odejdzie na zawsze, ale wciąż będzie obecna w murach szkoły, której poświęciła Pani najbardziej twórcze lata swojego życia

Czytaj więcej

Dni Otwarte

Dodano

21 marca w godzinach 10.00 – 13.30 zapraszamy gimnazjalistów ,ich wychowawców i rodziców do budynku szkoły w ramach tzw. „dnia otwartego”. W programie miedzy innymi: informacje o ofercie edukacyjnej ,ulotki , program artystyczny, zwiedzanie szkoły, zwiedzanie namiotu woskowego, a w nim pojazdu bojowego i innego sprzętu, rozmowa z żołnierzami zawodowymi, pokazy strażackie i tradycyjna wojskowa grochówka.

Serdecznie zapraszamy!

Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące
ul. Grunwaldzka 101
32-541 Trzebinia

Czytaj więcej

Poezja i Proza w Języku Shakespeare’a

Dodano

Adrianna Sykała z 1a( III miejsce) oraz Justyna Lasoń z 2a( wyróżnienie) zostały laureatkami IV Powiatowego Konkursu Poezji Obcojęzycznej. Konkurs odbył się 25 marca w PCKU w Chrzanowie.
Congratulations !
Marlena Zając z 2a (I miejsce) oraz Dominika Gwizdała z 2c(III miejsce)

Czytaj więcej

IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim

Dodano

9 grudnia 2010 w Dworku Zieleniewskich” w Trzebini odbył się IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim.
Z naszej szkoły w kategorii język angielski udział wzięły: Marlena Zając z 2a wykonując utwór :„Where are you Christmas”Urszula Kłosowska z 2a z kolędą: “Oh, Holy night”Aneta Kobylecka z 2a z piosenką „ All I want for Christmas is you”.W kategorii solistów piosenki anglojęzycznej laureatami zostały: Marlena Zając II miejsce oraz Aneta Kobylecka III miejsce.
Gratulujemy!

Czytaj więcej

XI Regionalny Konkurs Kolęd Angielskich w Jaworznie

Dodano

10 grudnia 2010 w XI Regionalnym Konkursie Kolęd Angielskich w Jaworznie, naszą szkołę reprezentowały Urszula Kłosowska (Let it snow; Oh, holy night) oraz Marlena Zając z 2 a wykonująca dwa utwory angielskie: „Christmas shoes” oraz „I saw mommy kissing Santa Claus”.Marlena Zając konkurs WYGRAŁA zajmując I miejsce. Jeszcze raz gratulujemy!
Oprócz nagród rzeczowych jest zaproszenie do wspólnego kolędowania z aktorami teatru STU w Krakowie.
Do konkursów zachęcała anglistka profesor Wioletta Piotrowska.

Czytaj więcej

Czyżby nowi tłumacze?

Dodano

Katarzyna Pałka z 2a oraz Gabriela Obrok z 2c zdobyły wyróżnienia w V Powiatowym Konkursie Przekładu Literackiego w Języku Angielskim. W konkursie startowało 37 uczniów z powiatu, a tylko 10 zebrało laury.
Tym bardziej serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

VII Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim

Dodano

23 listopada 2010 w Dworze Zieleniewskich w Trzebini odbył się VII Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim.
Grupa teatralno - taneczna z 2a , 2c i 1a w składzie:
aktorzy: Gabriela Obrok, Jakub Piotrowski, Marlena Zając, Lidka Rzeszutko, Kamil Ropka zespół taneczno – wokalny : Marlena Zając, Monika Żabińska, Gabriela Kuglin, Andrzej Kocot, Joanna Świder , Justyna Lasoń przedstawiła musical „Little Red Riding Hood & the Wolf” . Jak obiecaliśmy rok temu są laury ! Zdobyliśmy II miejsce, a przy tym świetnie się bawiliśmy. Przedstawienie zostało również wystawione w szkole w mikołajki.
Opiekunem i scenarzystą była anglistka Wioletta Piotrowska.

Czytaj więcej