lo.trzebinia@gmail.com

32 612 22 01

Facebook

YouTube

Dni Otwarte

Dodano

21 marca w godzinach 10.00 – 13.30 zapraszamy gimnazjalistów ,ich wychowawców i rodziców do budynku szkoły w ramach tzw. „dnia otwartego”. W programie miedzy innymi: informacje o ofercie edukacyjnej ,ulotki , program artystyczny, zwiedzanie szkoły, zwiedzanie namiotu woskowego, a w nim pojazdu bojowego i innego sprzętu, rozmowa z żołnierzami zawodowymi, pokazy strażackie i tradycyjna wojskowa grochówka.

Serdecznie zapraszamy!

Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące
ul. Grunwaldzka 101
32-541 Trzebinia

Czytaj więcej

Poezja i Proza w Języku Shakespeare’a

Dodano

Adrianna Sykała z 1a( III miejsce) oraz Justyna Lasoń z 2a( wyróżnienie) zostały laureatkami IV Powiatowego Konkursu Poezji Obcojęzycznej. Konkurs odbył się 25 marca w PCKU w Chrzanowie.
Congratulations !
Marlena Zając z 2a (I miejsce) oraz Dominika Gwizdała z 2c(III miejsce)

Czytaj więcej

IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim

Dodano

9 grudnia 2010 w Dworku Zieleniewskich” w Trzebini odbył się IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim.
Z naszej szkoły w kategorii język angielski udział wzięły: Marlena Zając z 2a wykonując utwór :„Where are you Christmas”Urszula Kłosowska z 2a z kolędą: “Oh, Holy night”Aneta Kobylecka z 2a z piosenką „ All I want for Christmas is you”.W kategorii solistów piosenki anglojęzycznej laureatami zostały: Marlena Zając II miejsce oraz Aneta Kobylecka III miejsce.
Gratulujemy!

Czytaj więcej

XI Regionalny Konkurs Kolęd Angielskich w Jaworznie

Dodano

10 grudnia 2010 w XI Regionalnym Konkursie Kolęd Angielskich w Jaworznie, naszą szkołę reprezentowały Urszula Kłosowska (Let it snow; Oh, holy night) oraz Marlena Zając z 2 a wykonująca dwa utwory angielskie: „Christmas shoes” oraz „I saw mommy kissing Santa Claus”.Marlena Zając konkurs WYGRAŁA zajmując I miejsce. Jeszcze raz gratulujemy!
Oprócz nagród rzeczowych jest zaproszenie do wspólnego kolędowania z aktorami teatru STU w Krakowie.
Do konkursów zachęcała anglistka profesor Wioletta Piotrowska.

Czytaj więcej

Czyżby nowi tłumacze?

Dodano

Katarzyna Pałka z 2a oraz Gabriela Obrok z 2c zdobyły wyróżnienia w V Powiatowym Konkursie Przekładu Literackiego w Języku Angielskim. W konkursie startowało 37 uczniów z powiatu, a tylko 10 zebrało laury.
Tym bardziej serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

VII Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim

Dodano

23 listopada 2010 w Dworze Zieleniewskich w Trzebini odbył się VII Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim.
Grupa teatralno - taneczna z 2a , 2c i 1a w składzie:
aktorzy: Gabriela Obrok, Jakub Piotrowski, Marlena Zając, Lidka Rzeszutko, Kamil Ropka zespół taneczno – wokalny : Marlena Zając, Monika Żabińska, Gabriela Kuglin, Andrzej Kocot, Joanna Świder , Justyna Lasoń przedstawiła musical „Little Red Riding Hood & the Wolf” . Jak obiecaliśmy rok temu są laury ! Zdobyliśmy II miejsce, a przy tym świetnie się bawiliśmy. Przedstawienie zostało również wystawione w szkole w mikołajki.
Opiekunem i scenarzystą była anglistka Wioletta Piotrowska.

Czytaj więcej

XI Międzynarodowy Maraton Pisania Listów w naszej szkole

Dodano

Po raz siódmy młodzież naszego liceum zorganizowała Maraton Pisania Listów w obronie więźniów sumienia na całym świecie. W ten sposób przyłączyliśmy się do Międzynarodowej Akcji AI. Listy pisaliśmy 10. grudnia 2010 roku w murach naszego liceum od 15.00 do 22.00. W maratonie wzięło udział ….. uczestników, którzy napisali w sumie 830 listów. O naszej akcji pisał tygodnik „Przełom”.Poza licznie przybyłymi uczniami naszej szkoły na maratonie pojawili się uczniowie pobliskiego Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno – Chemicznych w Trzebini, I i II LO w Chrzanowie, gimnazjaliści z PG nr 1 i 2, studenci lub po prostu, osoby „z ulicy” chcące pomóc pokrzywdzonym na całym świecie . W trakcie maratonu został ogłoszony konkurs na najwięcej napisanych listów. W kategorii szkół średnich wygrała go Monika Zabińska z 2c naszej szkoły pisząc 40 listów. Drugie miejsce przypadło ………….. z …. z wynikiem 29 listów , a trzecie…………………………W kategorii gimnazjów najwięcej listów napisała Katarzyna Homarowicz z PG no1 w Trzebini. Drugie miejsce przypadło…… z PG nr 2 w Trzebini.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Akcję koordynowały panie profesor:, Marta Gawor, Monika Dębska i Wioletta Piotrowska.

Czytaj więcej