lo.trzebinia@gmail.com

32 612 22 01

Facebook

YouTube

Wyniki Maratonu Pisania Listów

Dodano

W dniu 9 grudnia 2011 roku od 15.00 do 21.00 odbyła się Ogólnopolska Akcja Amnesty International „Maraton Pisania Listów”. W tym roku pisaliśmy listy w obronie więźniów sumienia i innych osób narażonych na łamanie praw człowieka. Najwięcej listów napisaliśmy w obronie Inez i Valentiny z Meksyku oraz Li Shanshan ,która została zatrzymana w Tangszan w północnych Chinach. W budynku szkoły przy ulicy Grunwaldzkiej 101 po raz ósmy spotkaliśmy się w ramach akcji AI. Uczestniczyło w niej 92 osoby m.in.: uczniowie szkoły, absolwenci i zaproszeni goście. Wszyscy razem napisaliśmy 854 listy. Jak co roku w czasie Maratonu odbył się konkurs, dotyczący napisania jak największej ilości listów. Nad całością czuwali nauczyciele: Aneta Dudek, Wioletta Piotrowska, Anna Olearczyk.

A oto wyniki:

 1. Dominika Chrobak 3c - 42 listy
 2. Anna Kotlarska 3a  - 40 listów

Ponadto sporo listów napisali:

 1. Aleksandra Muzyka 1a – 23 listy
 2. Probierz Estera 2a – 11 listów
 3. Buła Angelika 2a – 11 listów

Z zaproszonych gości najwięcej napisała:

 • Pani Agnieszka Leżuch – 14 listów.

Do zobaczenia za rok !!!!!!!

Czytaj więcej

Wojskowa lekcja

Dodano

Dnia 9 grudnia 2011 roku klasa mundurowa uczestniczyła w zajęciach w siedzibie 5 batalionu dowodzenia im gen. broni Stanisława Hallera / Rząska.
Uczniowie mieli okazję zapoznania się z bronią znajdującą się na terenie batalionu oraz mogli sprawdzić swoje umiejętności dotyczące musztry.
Dodatkowo pokazano im film na temat Wojska Polskiego w którym mogli zobaczyć, że każdy żołnierz służący obojętnie w jakim rodzaju wojska, powinien godnie reprezentować kraj oraz służyć jako wzór dla obywateli.

Czytaj więcej

Jubileusz POLANGLO

Dodano

2 grudnia w Operze Krakowskiej odbyła się niecodzienna uroczystość. POLANGLO,  dystrybutor na Polskę wszelkich materiałów dydaktycznych do nauki języków obcych obchodził 20-lecie swojej działalności. Właśnie od tego czasu z inicjatywy anglistki mgr Marzeny Skotnickiej, do której dołączali kolejni nauczyciele, nasza poprzednia placówka rozpoczęła współpracę z tą instytucją, którą kontynuuje nasze obecne Liceum.  Z tego też powodu reprezentowaliśmy naszą szkołę. Wieczór ten uświetnił koncert wspaniałego muzyka, znanego m.in. z telewizji, Waldemara Malickiego oraz artystów operowych jego Akademii Uśmiechu.

Czytaj więcej

Klasa mundurowa na zajęciach w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie

Dodano

2 grudnia 2011r. uczniowie klasy mundurowej odbyli szkolenie z umiejętności rozwijania oraz zwijania węży strażackich.

Nauczyliśmy się łączyć węże do rozdzielaczy oraz montować prowadnicę.

Kapitan Piotr Pawelczyk wydał komendę,"zamknij pyszczek"- dla niewtajemniczonych chodzi o pyszczek na prowadnicy blokujący wypływ wody.

Nabyte umiejętności wykorzystamy na zawodach strażackich.

Czytaj więcej

Forum nauczycieli Języka Angielskiego

Dodano

29-30 listopada na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbyło się XVII Forum nauczycieli Języka Angielskiego, które jak co roku zorganizowały wydawnictwa Pearson oraz Oxford University Press we współpracy z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Tym samym umożliwiono nauczycielom zapoznanie się z najnowszymi materiałami dydaktycznymi do nauki j. angielskiego , dostępnymi na polskim rynku księgarskim. Ponadto wykłady takich gości jak Jeanne Perret oraz Michael Swan, autorów podręczników i materiałów gramatycznych dopełniły wartość merytoryczną spotkania. Nasze poprzednie i obecne Liceum przy ul. Grunwaldzkiej już siedemnasty raz reprezentowała mgr Marzena Skotnicka.

Czytaj więcej

Maratonie pisania listów

Dodano

Zapraszamy do udziału w "Maratonie pisania listów" organizowanym przy współudziale organizacji Amnesty International Polska. Akcja ta ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie praw człowieka, a także daje realną szansę pomocy pokrzywdzonym. Maraton odbędzie się w dniu 9 grudnia 2011 godz. 15.00 - 21.00 w budynku Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

Osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012

Dodano

 1. Marlena Zając - Nagroda Dyrektora za szczególne osiągnięcia artystyczne oraz pracę na rzecz szkoły
 2. Katarzyna Pałka - Stypendium Prezesa Rady Ministrów
 3. Monika Starczynowska - II miejsce w konkursie plastycznym ,,Jutro należy do Ciebie - moja ścieżka zawodowa”
 4. Monika Żabińska – wyróżnienie  w konkursie plastycznym ,,Jutro należy do Ciebie - moja ścieżka zawodowa”
 5. Gabriela Obrok - wyróżnienie w konkursie plastycznym ,,Jutro należy do Ciebie - moja ścieżka zawodowa”
 6. II miejsce w konkursie ekologicznym z okazji ,,Dnia drzewa”- zespół 5 osób
 7. Dyplom za udział w projekcie ,,Mieć wyobraźnię miłosierdzia” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Czytaj więcej

Kopciuszek zawsze aktualny

Dodano

W listopadowe przedpołudnie grupa licealistów z klasy 3 Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini  – niezwykle uzdolnionych artystycznie, posiadających ogromną chęć niesienia radości  - wystawiła w Przedszkolu w Bolęcinie „Kopciuszka”. Reakcja dzieci zdumiewająca: wielkie zainteresowanie, cisza w sali w oczekiwaniu 

na przebieg akcji, ani krzty przerażenia i ostatecznie, co już nie zdumiewa, wielkie wrażenie. Uczniowie z klasy III to  doświadczeni aktorzy-amatorzy. Nie pierwszy raz wystawiali 

na scenie baśń, ale po raz pierwszy zrobili to zupełnie sami. Widać czują, że są dobrzy w tym, 

co robią i doskonale sobie poradzili. Opracowali scenariusz, przygotowali dynamiczną choreografię, kostiumy oraz scenografię. Nie zabrakło dobrej muzyki, tańca oraz wspaniałych piosenek – partie wokalne  czarujące. Kolorowe kostiumy, zaskakujące zwroty akcji sprawiły, że baśń spodobała się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Potrzebne są  takie spektakle, zwłaszcza dla dzieci, żeby bajka była po prostu tradycyjną bajką. Maluchy czekają na nową porcję opowieści „na żywo”.

W przedstawieniu udział wzięli:

Marlena Zając – Kopciuszek, Justyna Lasoń – macocha, Gosia Wróbel – córka Hanka, Kasia Frańczak – córka Kasia, Beniamin Nowak – Książę, Sebastian Hendel – król, Aneta Kobylecka – królowa, Stanisław Olearczyk – ochmistrz, Sara Śliperska, Ania Kotlarska – wróżki, Paulina Sutkowska – królewski strażnik, Gosia Besztocha – herold, Lidia Rzeszutko - narrator.

Zapraszamy do galerii.

Czytaj więcej

Katarzyna Pałka otrzymała stypendium

Dodano

W dniu 21 listopada 2011 uczennica klasy IIIa Katarzyna Pałka otrzymała z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Grzegorza Barana Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły

Dodano

Dnia 21.11.2011r odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły.

I miejsce zajął Michał Motyka z kl. III A, II miejsce wywalczył Łukasz Krasucki z kl. I B, III miejsce zdobył Stanisław Olearczyk z kl. III A Do sportowej walki uczestników turnieju zachęcała z-ca dyr Anita Lipnicka- Czyszczoń.

Funkcję głównego sędziego zawodów pełniła uczennica Urszula Kłosowska z kl. III A.

Czytaj więcej