lo.trzebinia@gmail.com

32 612 22 01

Facebook

YouTube

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców

Dodano

We wrześniu 2011r odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców, rozegrany systemem, każdy z każdym.
I miejsce zajęła reprezentacja chłopców klas II i III w składzie: Beniamin Nowak, Andrzej Kocot, Michał Motyka, Stanisław Olearczyk, Marcin Patela, Radosław Byrski oraz Marcin Mongiało.
II miejsce zajęła szkolna reprezentacja dziewcząt w składzie: Justyna Lasoń, Karolina Dec, Sara Śliperska, Anna Śliperska, Agnieszka Musiał, Angelika Urbanik.
III miejsce reprezentacja chłopców z klasy I B.
Zawody sędziowali: prof. Danuta Bis oraz Łukasz Strózik i Zygmunt Wiercioch.

Czytaj więcej

Obchody Święta Wojsk Łączności i Informatyki

Dodano

W Dniu 24 września br. klasa mundurowa została zaproszona na uroczystość związaną ze świętem Wojsk Łączności i Informatyki do 5 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hellera. uczniowie brani udział w apelu Batalionu, mogli zobaczyć profesjonalny pokaz musztry, zwiedzali i podziwiali sprzęt wojskowy. Mieli okazje wejść do samochodu opancerzonego i do Hammera. Mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelectwie i nawiązać kontakty z innymi klasami mundurowymi.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Dodano

14 października 2011 obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Szkolną uroczystość uświetnili zaproszeni goście:

wicestarosta Powiatu Chrzanowskiego – Maria Siuda
przedstawiciele organu prowadzącego liceum – Grażyna i Stefan Adamczykowie
radni powiatowi – Tadeusz Szybalski, Kazimierz Siejka
radny powiatowy oraz wieloletni przyjaciel szkoły - Janusz Szczęśniak
przedsiębiorcy – Ryszard Dudek, Kazimierz Noworyta
oraz ks. Stanisław Krzysik - proboszcz tutejszej parafii.

Miło nam, że znaleźli dla nas czas przedstawiciele służb mundurowych:
ppłk Sławomir Gołota – Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu
oraz mł. bryg. mgr inż. Piotr Filipek – zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystościach nie mógł uczestniczyć Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, przesłał nam jednak życzenia, oto fragment: (…)Ze swej strony pragnę zapewnić, że edukacja stanowi nadrzędny cel w działaniach Samorządu Województwa. Jestem przekonany, że razem uczynimy z Małopolski Europejski Region Wiedzy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdecznie wszystkim dziękuję za trud wkładany w budowę nowoczesnego systemu oświaty. Niech praca będzie dla Państwa źródłem zawodowej satysfakcji.

O oprawę muzyczno-poetycką zadbały mgr Anna Olearczyk, mgr Wioletta Piotrowska oraz klasy IIIa i IIIc przygotowując program „Wystąpił siewca”.

Dzień ten upłynął wszystkim w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze.

Czytaj więcej

Nagroda dla Marleny Zając

Dodano

W Dniu Edukacji Narodowej uczennica klasy IIIa Marlena Zając otrzymała Nagrodę Dyrektora za szczególne osiągnięcia artystyczne oraz działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

Zajęcia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

Dodano

Młodzież klasy Ib uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj więcej

Nasz pierwszy wyjazd

Dodano

My, nowe pierwsze klasy, pedagodzy i mundurowcy, byliśmy 12 września na pierwszej wycieczce integracyjnej w Wygiełzowie.

Jak widać na zdjęciach (reszta zamieszczona w galerii) kiełbaski, które piekliśmy smakowały wybornie, a my bawiliśmy się przednio.

Pozdrawiamy całą społeczność szkolną!

kl. Ia i Ib

Zapraszamy do galerii

Czytaj więcej

2. Forum Szkół pn. Edukacja Obronna Młodzieży

Dodano

W dniach 26-28 września br. odbędzie się 2. Forum Szkół pn. Edukacja Obronna Młodzieży.

Udział w forum, ze strony naszego Liceum, weźmie przedstawiciel grona pedagogicznego pan profesor Jacek Palka.

Forum Szkół w Krakowie stworzy możliwość wymiany poglądów i wypracowania nowych rozwiązań w obszarze edukacji obronnej młodzieży. W dyskusji będą uczestniczyli przedstawiciele jednostek wojskowych prowadzących współpracę ze szkołami, przedstawiciele uczelni wojskowych i stowarzyszeń. Organizatorzy przekażą najnowsze informacje o regulacjach prawnych i możliwościach wspierania przez resort obrony narodowej edukacji obronnej w szkołach.

Więcej informacji na stronie http://www.wojsko-polskie.pl/wspolpraca-wojska-ze-spoleczenstwem/wspolpraca-ze-szkolami/17605,2-forum-szkol-pn-edukacja-obronna-mlodziezy.html

Pobierz szczegółowy program

Czytaj więcej

Porozumienie między Liceum a Wojskiem Polskim

Dodano

W dniu 02.09.2011 pani dyrektor Ewa Wrzeszcz, wicedyrektor Anita Lipnicka oraz jeden z nauczycieli naszego Liceum, pan Jacek Palka gościli w '5 BATALIONIE DOWODZENIA 2 KORPUSU ZMECHANIZOWANEGO KRAKÓW-RZĄSKA'. Podczas spotkania z dowódcą oraz szefem sekcji wychowawczej zostało podpisane porozumienie oraz ustalone warunki współpracy. Poniżej treść porozumienia i zdjęcie pana Jacka Palki trzymającego ten ważny dokument.

Czytaj więcej

Podpisanie porozumień między PSLO a Państwową Strażą Pożarną

Dodano

Dyrekcja naszej szkoły podpisała 31 sierpnia 2011 roku porozumienie o współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarniczej w Chrzanowie. Celem współpracy jest przygotowanie uczniów do zawodu strażaka, opartym na programie szkolenia strażaków OSP.

Czytaj więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Dodano

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Choć kolejny, to dla naszej społeczności szkolnej pierwszy w nowej rzeczywistości. Szkoła choć zmieniła nazwę i zmienił się organ prowadzący, to jednak miła i niepowtarzalna atmosfera wciąż panuje niezmiennie na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych. Z pewnością nowy rok przyniesie wiele nowych doświadczeń i związaną z nimi cała paletę wrażeń. Życzymy wszystkim: uczniom, całemu gronu pedagogicznemu, z panią dyrektor Ewą Wrzeszcz na czele oraz pracownikom szkoły - siły, wytrwałości i radości z osiąganych celów.

Czytaj więcej