lo.trzebinia@gmail.com

32 612 22 01

Facebook

YouTube

British English

Dodano

Korzystając z zaproszenia wystosowanego przez przedstawicieli Europejskiego Programu Wsparcia na rzecz Rozwoju Edukacji " NaukaBezGranic" wzięliśmy aktywny udział w warsztatach języka angielskiego pt. British English prowadzonych przez Simeona Wrena, brytyjskiego aktora teatralnego pochodzącego z Manchesteru. Mieliśmy okazję poznać i przećwiczyć elementy języka tego regionu, który bardzo się różni od angielskiego uczonego w szkołach na całym świecie. Zajęcia były prowadzone ciekawie, z humorem, a nas cieszyło to, że dobrze wykonaliśmy wszystkie zadania wzbogacając swoją wiedzę i mieliśmy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, które okazały się dobre. Zajęcia odbyły się w Krakowie w Domu Polonii. Opiekę sprawowała i wsparcia udzielała p. Marzena Skotnicka. Następne warsztaty w marcu… hope to be even better… (gr. C/1)

Czytaj więcej

Wojskowa lekcja

Dodano

Dnia 5 lutego 2012 roku klasa mundurowa odwiedziła 5 batalion dowodzenia im gen. broni Stanisława HALLERA w Rząsce /k.Krakowa. Zajęcia minęły w miłej atmosferze. Przedstawiono nam regulaminy wojskowe dotyczące musztry. Każdy z nas nauczył się składać i rozkładać broń.

Czytaj więcej

Konkurs wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

Dodano

14 stycznia 2012 roku w krakowskim Auditorium Maximum odbyły się eliminacje do XVI-tej edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagielońskim. Brała w nich udział tegoroczna maturzystka z naszej szkoły, Monika Kuchta. Test eliminacyjny rozwiązywało kilkuset uczniów z całej Polski w trzech miastach: Krakowie, Warszawie i Gdańsku. W gronie wyłonionych finalistów znalazła się uczennica naszej szkoły. Ostateczne starcie w bitwie o indeksy odbędzie się 29 marca w Krakowie.
Gratulujemy i życzymy sukcesu!"

Czytaj więcej

Uczniowie PSLO odwiedzili Komendę Powiatowej Policji w Chrzanowie

Dodano

20 stycznia 2012 br. uczniowie klasy mundurowej w ramach zajęć zawodowych uczestniczyli w wykładzie odbywającym się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Oprowadzono nas po komendzie gdzie pokazano nam profesjonalną strzelnicę. Największe zainteresowanie wywarła prezentacja broni która zaciekawiła całą grupę uczestniczącą w zajęciach.

Czytaj więcej

Współpraca międzynarodowa szkół

Dodano

17 stycznia w Krakowie, w szacownych murach AGH , odbyła się Konferencja warsztatowa Programu eTwinning. Zorganizowana została przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning  działające w ramach Fundacji Rozwoju Edukacji. Ze względu na wysoką rangę wydarzenia, patronat objął Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa , a udział w nim wziął m.in. rektor AGH   i Małopolski Kurator Oświaty.

Program ten ma na celu promowanie i udzielanie placówkom pomocy przy podejmowaniu tzw. europejskiej współpracy szkół.

W części praktycznej, warsztatowej, która odbyła się na Wydziale Informatyki przedstawiono możliwości jakie daje e-Twinning i sposoby korzystania z niego w szkole. Naszą szkołę reprezentowała  mgr Marzena Skotnicka.
Dzięki tej inicjatywie edukacyjnej nasza szkoła została zarejestrowana w programie i pozyskała do współpracy w europejskich projektach międzynarodowych partnerów  z  Włoch, Wielkiej Brytanii, Litwy, Grecji, Turcji, Estonii, Francji i Niemiec, co otwiera nam możliwości do realizacji zamierzonej współpracy z partnerskimi szkołami.

tl_files/konferencja_krakow1.jpgtl_files/konferencja_krakow2.jpgtl_files/konferencja_krakow3.jpg

Czytaj więcej

Kulig

Dodano

20.01.2012r młodzież klasy III c pojechała na kulig. Oprócz jazdy w saniach grzaliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski.

tl_files/kulig/image01.jpg tl_files/kulig/image01.jpg tl_files/kulig/image01.jpg tl_files/kulig/image01.jpg

Czytaj więcej

XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dodano

tl_files/wosp_20.jpgW niedzielę 8 stycznia 2012 roku nasi uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej  wzięli udział w kwestowaniu w ramach XX finału  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo nie sprzyjającej pogody wolontariusze dzielnie zbierali datki na rzecz  akcji. Razem zebrali 510,79zł oraz dwie złote obrączki .

Czytaj więcej

Kolejne osiągnięcia uczniów PSLO

Dodano

tl_files/kat_kal_palka.jpgW ramach Małopolskiego Programu Stypendialnego dla uczniów uzdolnionych uczennice Katarzyna Pałka i Karolina Pałka otrzymały stypendium na rok szkolny 2011/2012.

 

 

 

tl_files/zabinska_fes_muz.jpgTrzecie miejsce w VI edycji Festiwalu Artystycznego Młodzieży w kategorii MUZYKA zdobyła Monika Żabińska z klasy IIIc

 

 

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Czytaj więcej

V Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim

Dodano

tl_files/Marlena.JPGMarlena Zając zajęła I miejsce w V Powiatowym Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim

 

 

tl_files/image01.jpgZespół PSLO w składzie Urszula Kłosowska, Aneta Kobylecka, Marlena Zając zajął III miejsce w V Powiatowym Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim

Zespół PSLO w składzie Urszula Kłosowska, Aneta Kobylecka, Marlena Zając otrzymały wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek

Czytaj więcej

Nasz wolontariat... lubimy pomagać innym

Dodano

W dniach 15.12 – 22.12.2011 roku młodzież z naszej szkoły zaangażowała się w pomoc dla potrzebujących. W ramach świątecznej zbiórki pieniędzy udało nam się zebrać 430 zł na zakup używanego rozkładanego fotela oraz na inne najpotrzebniejsze rzeczy. Do finansowego wsparcia przyłączyło się także Gimnazjum nr 2 w Trzebini. Pieniądze były zbierane codziennie w naszym liceum i na przerwach w gimnazjum.

Nasz świąteczny prezent ucieszył rodzinę z Sierszy w przeddzień Wigilii rano. Rodzina była bardzo zadowolona.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Samorząd szkolny

Czytaj więcej